Törölt nick Creative Commons License 2020.08.03 -2 0 72332

Ez egy szép túra lehetett, én még nem mertem megcélozni Parádsasvárról felfelé a piros +-en a Galyát.

A negatívumokkal nem feltétlenül értek egyet.

Jártál a Mátrában régebben is, így tudnod kell hogy pár éve a Péter-hegyesén álló kilátó milyen elhanyagolt, romos állapotban volt, nem mellesleg 13 méterrel volt alacsonyabb.

Nekem messzemenően megér 200 ft-ot az hogy felmehetek, és ilyen elképesztő kilátásokban lehet részem, ősztől tavaszig szinte mindig:

 Kékestől a Tátráig

 

Nem vagyok híve ennek a rengeteg variálásnak, de ez a gerinctúra egy jó ötlet volt, annak ellenére hogy a régi kék utat is szerettem, azon mentem mindkét bejárásom alkalmával, sőt azóta is bejártam már még egyszer.

 

Bár van igazság abban amit mondasz, de azért úgy vélem egy jó csomó kilátópont nem fog visszaerdősülni.

Turista Magazin - A Mátra gerincének legszebb panorámaútján

 

A Koós Károly kilátó már régen nem létezik, a Vörösmartyban mi is ettünk, mindkét bejárás alkalmával, érdekes hogy amit mondasz igaz, amint elkezdték kinézni a bakancsosokat attól kezdve épült le a hely. Talán a szemlélet miatt? Pedig eredetileg a bakancsosoknak építette a Mátra Egylet.

 

 

Előzmény: looksharp (72302)