Zsófia23 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 28548

Köszönöm a válaszokat a ruha kérdéssel kapcsolatban. 🙂

Ez igen érdekes.... Én nem régen voltam a múzeumban, és az egyik problémám ott kezdődött, hogy szerintem "el van dugva a ruha"... Ahhoz képest hogy elv. eredeti, min. a főteremben kellett volna elhelyezni, de ehelyett a főteremből nyíló folyosón kapott helyett, amit kb. a látogatók 60%-a kihagy. (Jó az igaz, hogy két ajtó is nyílik a főteremből a folyosóra, de na...) Én szeretem mindig alaposan megnézni a kiállításokat, ezért is mentem be a folyosóra. Még szerencse.... Nem tudom, hogy snim te mikor voltál megnézni (mikor készítetted a fotót) de azóta kidíszítették, no természetesen nem a ruhát, hanem körülötte a helyet. A ruha felett valami négysoros szöveg pirossal talán a Sisi-kultuszról (? talán...), a ruha alatt meg brossok, meg hasonlók (kedvencem a kinyitós nyaklánc a magyarázat szerint Sisi képével, csak éppen csukva van oda téve😂). (Lehet hogy ezek a tárgyak már nálad is ott voltak, csak nem látszik a képen) Viszont ami a lyukat illeti.... Ha ez tényleg-tényleg-tényleg a nagybetűs eredeti ruha, akkor bizony a szentségtörést elkövették. Ugyanis ott van egy kb 4 cm hosszú szakadás ami ilyen egyszerű varrással össze van öltve.... Eléggé látható... Szóval én meg merem kockáztatni hogy ma már nem az eredeti ruha van kiálltva (ki tudja mi okból, esetleg túl értékes vagy nem tudják megfelelően tárolni...) és helyére tettek egy másolatot.... Ami még erre utal, hogy a kiírásnál nincs ott h eredeti vagy sem.... 

Előzmény: snim (28547)