tacsa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1495
Kedves Obiwan!
Bár sokszor úgy tűnik, a tervezőket a megrendelők ellen találták fel, de azért bizonyos racionális okai is van annak, hogy bizonyos dolgok tervezéséhez főiskolai vagy egyetemi végzettség szükséges. Én sem magamon végeztem el a sarokcsont műtétet, és emiatt nem utáltam meg az orvosokat. Hasonlóan nem gyártok számjtógépet sem, mert biztos, hogy legfeljebb diótörésre tudnáém használni amit én rakok össze.
A kémények nem tekinthetők könnyed próbálkozás tárgyának, mivel például a szénmonoxid ugye szagtalan, és úgy belehalsz a hálóban, ha visszajön a kéményből, hogy észre sem veszed!
A parapet konvektor nem tekinthető egy képzőművészeti, de még iparművészeti alkotásnak sem, így bizonyos környezetben - például műemlék ház homlokzatán - nem lenne előnyös a megjelenése. Emiatt idegenkednek esetenként az Önkormányzatok a jóváhagyásától, főként, ha van kézenfekvőbb és esztétikusabb megoldás. Ilyen a kéménybe bekötött fűtőberendezés. Ha a kéményt korábban hagyománmyos fűtésre használták, akkor "bele kell húzni" egy fém csövet. A megoldást le kell rajzolni, és jóvá kell hagyatni az érintett Kéményseprőipari céggel. Ahhoz, hogy a kéményseprő cég szóba álljon az építtetővel , az kell, hogy a vonatkozó jogszabályok szerinti tervezési jogosultsággal rendelkező tervező készítse el a kémény terveit.

Na most elsőre ennyit a válaszként!

üdv
tacsa