G. Lorant Creative Commons License 2020.07.27 0 0 207911

Én szombaton lefutottam életem második teljes maratonját. Extrém maraton volt a verseny a neve, összesen volt 1199 méter szintemelkedés, de egyáltalán nem volt olyan ijesztő, mint amilyennek hangzik. 4x kellett lefutni a 10,5 km-res távot. Egy nagy emelkedő volt az útvonalon, de azzal így 4x szembesül az ember a verseny alatt. S így 4x összeadva jön ki az 1199 m. Számomra a harmadik körben tűnt először nehéznek az emelkedő, s az utolsó/negyedik körnél meg kínlódásnak (a negyedik körnél az emelkedőnél csak sétáltam már). 3 óra 52 perc 35 másodperc alatt teljesítettem az extrém maratont. Annak ellenére dobott fel engem az atmoszféra, körítés, hogy alig volt néző (nem annyira elterjedt, felkapott ez a verseny) és csak 59 futó volt (mindenki célba ért, 20. lettem), viszont erdőben futunk végig aszfalton, mindkét oldalt végig fák, el se lehet mondani milyen kellemes volt a levegő és gyönyörű a környezet. Meg jó volt az is, hogy kellemes volt az időjárás. Nem volt kánikula. Érdekes, hogy volt a futók közt egy 60 év feletti nő, akinek ez volt élete első teljes maratonja. Másnap (tegnap) szintén részt vettem egy futóversenyen. 3,2 km-res táv volt egy nagyon nehéz terepen. Az összes ismerősöm meglepődött ott, hogy én tegnap extrém maratonon is voltam és 4 órán belül célbaértem, s eljövök erre a versenyre is.