lamolna78 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 2641

Kedves Forumozok!
Egy kis segitseget szeretnek kerni az alabbiban, elozetesen is elnezest, ha esetleg hasonlo tema leragott csont lenne, de sajnos ido hijjan nem tudtam visszalapozni a topicot.
A tema diohejban(?) az alabbi: Magyarorszagrol foallasu vallalkozokent lehetoseg lenne szellemi munkat/szolgaltatast vegezni tavmunkaban egy kulfoldi cegnek.
Az euroban erkezo ber utan itthoni adozas; otthonom igy reszben az irodam is lenne.
A KATAs valtoztatasok fenyeben a kerdes 2021-re fokuszalva milyen adozasi formaval jarna az ember a legjobban? Eddig az egyeni vallalkozas tunik kezenfekvonek (pl. atalanyadozas a jovedelemkorlat miatt sajnos kiesik), viszonylag keves elszamolhato koltseg (ld. irodai eszkozok, internet, telefon, stb.) mellett. Igazabol az elszamolhato koltsegek teren sem vagyok teljesen kepben (pl. NAV forrasbol eddig nem jott at a lenyeg), de a fo kerdes az adozasi forma illetve menete. Annyi tippet kaptam hogy akar Kft-ben is erdemes lehet gondolkodni (pl. ha az ember idokozben autot vasarolna illetve ennek amortizaciojat es koltsegeit szeretne ervenyesiteni, stb.), de errol sajnos tenyleg nem tudok tobbet.
Ha osszejonne a dolog hosszutavon termeszetesen konyvelo segitsegevel menne az adminisztracio, de elso korben egyaltalan azt kellene az embernek eldonteni hogy belevag-e a dologba (mennyire eri meg pl. a korabbi mas munkaterulettel kapcsolatos alkalmazotti munkaviszonyhoz viszonyitva, stb.). Ehhez szeretnek kommenteket, otleteket kerni vagy ha valaki nagyvonalakban hasonlo szituban volt korabban, szivesen vennem a tapasztalatait.

Elore is koszonom!