Mr Spock Creative Commons License 1999.07.18 0 0 108
Ja es beugrott a kemia tanar neve is, azt hiszem Vinczenenek hivtak.

Igazgatohelyettes....Pal...valami? Na mindegy. Tortenet kovetkezik:

Kb 10 eves koromtol kezdve vegyesz kutato akartam lenni (fizika tanarnom nagy "banatara"). Kiserleteztem, olvastam, keszultem. Nem tudom hanyan emlekeztek, de akkor volt valami orvosi vizsgalat a negyedik ev kozepe fele. Minden rendben volt, de kiderult hogy szinteveszto vagyok, es az orvos mondta, hogy nem jelentkezhetek az ELTE-re ezzel es nem lehetek vegyesz. Egy vilag omlott ossze bennem, semmi mas eszembe sem jutott hogy mi akarnek lenni. Nem is szandekoztam tovabbtanulni, neveloapam mar szerzett is valami allast egy laboratoriumban, mint mit tudom en micsoda, soha nem jutottam oda.

Mar az ev vege kozeledett, amikor egy nap az igazgatohelyettes bejott az osztalyba. Mondja:"Laufer, hogy lehet hogy te nem jelentkeztel semmilyen egyetemre?". Mondtam neki, hogy miert. Erre o:"neked akkor is egyetemre kellene menned". Szettartam a kezem, mondtam hogy semmi mas eszembe sem jutott. Erre o:"na akkor van tiz perced hogy kitalald. Addig varok."

Es odament a tanarhoz aki az orat tartotta, es elkezdett csevegni vele. Az egesz osztaly engem bamul, en meg olyan zavarban vagyok, hogy csak. Odafordulok padtarsamhoz (Domonkos Peter):"Na akkor most mi van?". O megvonja a vallat....mit tudom en. Hatranezek, Turi Peter ul mogottem. Kerdoen nezek ra? O sem mond semmit. Kozben Domonkos turkal a padjan es atnyujt egy ilyen konyvecske szeruseget, amiben az osszes egyetemek listaja, leirasa, felveteli targyak meg minden leirva. "Valassz ebbol" mondja.

Kezemben a konyv. Felutom. Orvosegyetem. Felveteli: fizika, biologia. Mindkettoben jo vagyok. Jo, akkor orvosegyetem. Mondom az igazgatohelyettesnek hogy megvan. Az nagyon jo, mondja o, kitoltet valami papirt velem es elmegy.

Az osztaly meg: TE...ORVOS? Mindenki tudta, hogy Turi Peti az orvosira jelentkezett, neki mindig az volt a vagya. De Laufer, orvos? Ezt senki nem tudta elkepzelni. En sem. Olyannyira, hogy abszolut nem vettem komolyan a dolgot, egy percet sem keszultem a felvetelire (azzal, hogy ugysem vesznek fel, hiszen olyan sokan probaltak, eveken keresztul, legtobbje sikertelenul). De poenbol elmentem felvetelizni. Felvettek, elso nekifutasra. Es persze meg ma is orvos vagyok. Ha akkor az igazgatohelyettes nem eroszakos, holtbiztos hogy az orvosi szakma fel sem merult volna. Mi volt a neve? Valami Pal....volgyi? Nem.......palpusztai sem....nem jut eszembe. Szegyen.

Gabor