Laci6802 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 1875

A kalória adatokat ki állapitotta meg? Szakember vagy saját kutatás-kalkuláció? A véleményem,hogy nem lehet egy diétát általánositani. Egyénenként változó lehet hogy kinek mi a jó.Én 52 éves vagyok 180 magas és most 134 kg.Sjnos nincs munkahelyem,igy az elmúlt másfél hónapban 5-6 kg feljött.Régebben próbálkoztam hogy kevesebb kalóriát viszek be,de akkor jön az hogy éhezés,szédülés,kiver a viz,remeg mindenem ,nincs erőm megmozdulni sem.Volt rá példa hogy ezek majdnem ájulásig vittek engem. Orvosnak mondta,és azt mondta hogy ilyenkor alacsony a vércukorszint és egyek valamit. Ha 2-3 deci ccukros üditőt megittam,pillanatok alatt rendbejöttem,de ha evéssel próbálkoztam annak kellett majdnem egy óra mire jöl éreztem magan.Tíz éve elkezdtem biciklizni ,leszoktam dohányzásról is.Tavasztól őszig 2500-3000 km-t szoktam tekerni amig az idő engedi,de meg semlátszott rajatam,igaz a közérzetem sokkal jobb volt a mozgással.Másfél éve volt egy porcszakadás a térdemben,a doki azzal engedett haza hogy legkozelebb már csak protézis jöhet szóba.Azóta a bringázás is hátrébb szorult mert tartok tőle hogy rosszabb lesz protézissel. 

Előzmény: B. Zoltán. (1867)