Omar Khajjám Creative Commons License 2020.07.05 0 1 2757

https://www.draugiem.lv/blogs/post/Hust-enni-vagy-nem-enni-II-Valaszok-a-hozzaszolaso_2829134

 

"Nem tudok olyan filozófiáról, elméletről, vallásról, vagy világnézetről, amely a húsevést kategorikusan, a nyugati-keresztény értelemben bűnnek nyílvánítaná."

 

Az adventisták és a Mazdaznan ilyenek, persze ezek is inkább a hindu karma értelemben: ha sok állattetem temetője lesz a bendőd/tested, fizetni kell érte betegségekkel és fájdalmas halállal.

 

"Sok vitát hallgattam és olvastam végig. Sokan kardoskodnak amellett, hogy a hús életfontosságú, nélkülözhetetlen, és hasonlók, – bár az észérvek fényében mindhiába. Azt találtam, hogy – ha valaki őszintén belegondol – a húsevés mellett egyetlen kikezdhetetlen és megdönthetetlen érv marad: az, hogy a hús finom. Jóízű, és pont. Azzal igazán senki nem tud vitatkozni, ha valaki azt hozza fel „érvként”, hogy szereti a hús ízét. Az persze más kérdés, hogy a „nekem jól esik” önközpontú szempontjánál nem akadnak-e figyelembe vehető fontosabb dolgok is..."

 

(Jóízű annak, akit ezzel etettek gyerekkorától kezdve. Aki sosem kóstolta, annak undorító.)

 

Ehhez nincs mit hozzátenni, én is így gondolom már vagy 29 éve.