Zsóka77 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4980

Kedves Boyanna!

Nem, nem mondott bővebbet a gerincvelői folyamatról, de hiába is mondott volna, mert annyira másképp éli meg minden motoneuron beteg ezt az egészet, időben is, tünetekben is, tünetek súlyosságában is, hogy nem is lenne információ jellegű, ha bármit is mondana. Nekem, mikor kimondták tavaly májusban a diagnózist, azt mondta az orvos, hogy ne kérjem hogy jósoljon, ne kérjem hogy elmondja, pontosan mi és mikor fog történni, azt viszont elmondta, mire számíthatok. Meg azt is elmondta azonnal, hogy nehogy elkezdjünk keresgélni csodaszerek után, rengeteg a csaló, kuruzsló, akik pont az ilyen helyzetben lévő embereket tudják legjobban becsapni, mert mindent megtennénk a gyógyulásért. Ha beleolvasunk ebbe a fórumba, és akinek valóban motoneuron betegsége volt, ott is látjuk, hogy vannak akik hosszú évekig elvannak, s vannak akiket hamar ledönt ez a betegség a lábáról. A Jóisten a megmondhatója csak, hogy kinek mennyi idő ez a folyamat.

Sajnálom, hogy ennyit romlottál.Segítséged van? Család vagy bárki? 

Egy évvel ezelőtt én még Siófokon nyaraltam a családdal, esténként nagyon sokat sétáltunk a parton, a bulinegyedben . Idén már nem jutunk el.  Bár menni még tudok, de már csak rolátorral, és peroneus emelővel, mert a lábfejem csapódik.És így is 200 méternél többet már nem.  A TALÁN-t azért emeltem ki, mert relatívnak érzem hogy lassabb az agytörzsi. 1 év alatt sok gerincvelőből induló beteg még sportol, dolgozik.... én meg már nem. Szóval minden relatív, és szervezet függő. Csak saját magunkhoz tudjuk hasonlítani magunkat, másokhoz nem érdemes szerintem. :) Minden jót, kitartást kívánok! Zs.

Előzmény: Törölt nick (4978)