Ati_66 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 207532

Szerintem mivel "öreg vagy" nem fog hiányozni köztes fokozat a legkönnyebb áttétel pedig falmászásra megfelel :-) 

Én azt gondoltam, öreg vagyok fáj egy kicsit a térdem jobb lesz, ha van a hegyen pörgetősebb áttételem.

Lehet térdemet kíméli, de lassabb is lettem, mert ahhoz hogy a 42-23 áttétellel 50-60 közötti pedálfordulattal leküzdött emelkedőt a 30-23 áttétellel azonos sebességgel küzdjem le, ahhoz pl 60 helyett 84 fordulat kellene, ami viszont sokkal jobban savasít így rövidebb ideig bírom azaz egy emelkedőt igaz kevésbé fárasztóan de lassabban küzdök le, mert a 30-23 áttételnél is lecsökken a pedálfordulatom kényelmes 70-75 körülire.

Szóval vagy tudomásul veszem, hogy lassú vagyok a hegyen, vagy gyors leszek amíg lehet csak közben kicsinálom a térdem a kemény áttétellel.

Az biztos, hogy pörgetős áttétellel soha nem leszek olyan gyors a hegyre felfelé mint a keményebbekkel. Az izmaim nem pörgetésre vannak kalibrálva :-)

 

Sajna ez lehet az oka annak is, hogy a hosszú táv futáson (maraton, fm ) nem igazán tudok 5 perces tempó közelébe kerülni, mert ahhoz gyorsabban kell kapkodni a lábamat, mint a 6-6:30 tempóhoz. 

Előzmény: Spenót (207531)