Törölt nick Creative Commons License 2020.07.02 -1 3 261

Szia

 

Olvastam a hozzászólásodat és több kérdés is felmerül, illetve vannak bőven ellentmondások.

 

.A szomszéd szólt,hogy vágassuk le,mert zavarja a magassága és ágak lógnak át..

A sövény kinek a tulajdona? A leírás alapján sajátod.

A sövényt annak kell karban tartania, akinek a területén van! Ha ezt a tulajdonos nem teszi meg, akkor a másik fél a sövény tulajdonos pénztárcájának terhére megteheti jogszabály szerint, amennyiben szólt, hogy zavarja őt, a leírt esetben így volt. Ennek a díját utólag is ki lehet számlázni a sövény tulajdonos részére.

 

egy sima füves terület van a sövény mellett

Mindegy, hogy mi van mellette, a leírtak tipikusan szükségtelen zavarást testesítik meg, árnyékolhat, teret vehet el a másiktól, főleg, ha zavaróan átlóg zöld felület. A füves területen pl. sok mindent lehet csinálni, gyerekkel labdázni, vagy sportolni.

 

Mondtuk neki,hogy többet nem érhet hozzá a növényzethez és főleg nem nyúlkálhat át!Azzal fenyegetett,jegyzőt hív és kifizetetti a nyírást,mert ez a mi dolgunk lett volna..

Mivel szólt, hogy zavarja és leírtak alapján nem csináltatok semmit ez ellen, teljesen igaza van a másik félnek.

 

A mardjotthon örömére egyik szombaton 7 órára kertészeket hívott és permeteztetett motorossal

Az általános jogszabály szerint este 19 óra és reggel 7 óra között nem végezhető hangos kerti munka.

 

Aztán kiderült,hogy kamerázza a telkünket,figyel,les a nap 24órájában

Az írásból az jön e, hogy ti figyelitek a szomszédot és nem fordítva.

Korán sötétedett,fejlámpával,megszállott módjára járta a sövény melletti rész,hogy egy darab levelünk ne legyen átesve hozzá.Volt,hogy éjjel neszelésre riadtunk és csak a zseblámpa fényét láttuk... kertészt hallottuk,hogy azt mondta,2 napig ne tartózkodjon a kertben senki,mert nem tesz jót

A levélszedés milyen nesszel jár?

 

Rendszeresen permeteztet,sosem szól előre......kertészt hallottuk,hogy azt mondta,2 napig ne tartózkodjon a kertben senki....

El kéne dönteni, hogy a szól e vagy nem a permetezéskor a szomszéd, vagy a kertész. 

 

A helyetekben örülnék, hogy eddig nem tett semmiféle jogi lépéseket a szomszéd, pedig jogos lenne.

Zöld terület karbantartás elmaradása, szükségtelen zavarás, felszólítás ellenére sem történt semmi.....

 

Tanácsom

Talán a saját növényeket karban kéne tartani és akkor nem lenne ez az egész.

Gondolj bele, van egy sövény, ami zavar téged, szólsz a szomszédnak, de nem történik semmi. Mit fogsz csinálni?

Ugyanazt, amit ő.

Azt tanácsolom, hogy mielőtt mást szidalmaz bárki is nézze meg, hogy saját maga a fordított esetben hogyan reagálna

 

Nekem is volt hasonló esetem, amit személyesen éltem át.

Nálam ráadásul az átlógó ágak az egyik épületem tetejét is tönkre tették. Hiába szóltam nem történt semmi. Per lett a vége és a szomszédom fizette ki a javítás költségét és a fák nyírásának díjait.

 

Persze meg lehet tenni a feljelentést, rendőrt hívni, de nem tiltott időzónában volt az említett tevékenység, így nem áll meg ez sehogy sem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (248)