"A Föld Nap körüli teljes pályáját világévnek vagy precessziós ciklusnak nevezik az asztrológiában."
Ez a mondat zavarosnak tűnik. Te érted?
"A csillagászatban precesszió alatt a Föld tengelyének – a Hold és a Nap gravitációs hatása miatt bekövetkező – elmozdulását értik."
Ezt a mondatot meg csak az érti, aki már mélyebben ismeri a jelenséget - azaz akinek erre a mondatra nincs is szüksége. Aki tudja, hogy a konkrét "gravitációs hatás" egy forgatónyomaték, mely forgó testre hat. Aki tudja, hogy a konkrét "elmozdulás" egy kúpfelület menti mozgás. Nem mindegy! Mert a Föld tengelyének egyéb elmozdulásai is vannak, bár az igaz, hogy ezek közül a precesszió a legfeltűnőbb.
"a Föld forgástengelye mikor lép be egy-egy adott zodiákusba."
Hát az soha. Sem az északi, sem a déli égi pólus nem mutat állatövi csillagképekre. Ami igen, az a tavaszpont (és az őszpont) iránya. Ez a két pont az égi egyenlítő és az ekliptika két metszéspontja. Ezek precízen meghatározott irányok. Ha ennek ellenére mégsem tudható, hogy most melyik világkorszakban vagyunk, akkor szükségképpen a zodiákusok határai rosszul ismertek.
"Az Oroszlánnal fémjelzett első korszakhoz (kb. i.e. 10000 – i.e. 8000) elsősorban a barlangrajzok és a tűz használata köthető."
Meg az azt megelőző húsz korszakhoz is. Akkor miben különleges az Oroszlán korszak?