A Vízöntő kora
Az elmúlt években egyre többet lehet hallani arról ezoterikus körökben, hogy korszakváltás zajlik az emberiség történetében. Az asztrológia nézőpontjából ez azt jelenti, hogy a Halak korából átlépünk a Vízöntő ciklusába.
Megoszlanak a vélemények arról, hogy ez a váltás megtörtént-e már, vagy még mindig az átmenet éveit éljük. Ennek oka, hogy a világkorszakok pontos időtartamát, elejét és végét csak nagyjából lehet meghatározni.
Világév és világhónap
A Föld Nap körüli teljes pályáját világévnek vagy precessziós ciklusnak nevezik az asztrológiában. A csillagászatban precesszió alatt a Föld tengelyének – a Hold és a Nap gravitációs hatása miatt bekövetkező – elmozdulását értik. Emiatt lehet csupán körülbelül megbecsülni azt, hogy a Föld forgástengelye mikor lép be egy-egy adott zodiákusba.
Egy teljes ciklus időtartama 25920 év, amit 12 egyenlő részre osztva megkapjuk, hogy egy világkorszak időtartama hozzávetőlegesen 2160 esztendő. Eddig hét világkorszakról beszélhetünk az emberiség történetében (Oroszlán, Rák, Ikrek, Bika, Kos, Halak, Vízöntő). Az Oroszlánnal fémjelzett első korszakhoz (kb. i.e. 10000 – i.e. 8000) elsősorban a barlangrajzok és a tűz használata köthető. Az ókori görög és római civilizációk a Kos korszakába (kb. i.e. 2000- i.sz. 0) esnek. Jelenleg a Halak korszakából a Vízöntőébe lépünk át, de az is lehet, hogy már megtörtént ez a váltás, és már a Vízöntő korai szakaszában járunk.