kóboráram Creative Commons License 2020.06.28 0 5 4606

Kedves Gabfy!
(Az előzőleg feltett két képemben valójában nem is a képeket tartottam érdekesnek, hanem azt, hogy 65 év elteltével is megvan még ez a vasút és a tulajdonos személye sem változott. Persze lehet, hogy sok ilyen van.)


A piros mozdony a 80-as évek közepén készült, saját tervezés és kivitelezés, az esztergályos munkákat egy műszerész kollégám végezte. Teljesen nulláról
indult, nincs benne egyetlen olyan alkatrész sem, ami valamilyen modellvasúthoz tartozott volna.
Nem volt cél, hogy valamilyen élethű modell legyen, egyszerűen el kellett húzni a vonatot, hogy a fiam játszani tudjon vele. (Az eredeti Pv1 mozdony
elromlott, majd darabjai is elvesztek, pótolni akkoriban nem tudtam.) 

 

A meghajtáshoz 2 db kazettás magnó motort használtam, ezek szíjáttételen keresztül hajtják a kerekeket. Egyenárammal működik, könnyedén
elhúzza az 5 kocsit. A kerekek mérete és a tengelytáv kb. a Pv1-nek felel meg. A kerékpárok hosszanti tengely mentén pár fokot el tudnak fordulni, így egyenetlen pályán is mindig leér a sínhez mindegyik kerék.
Az alváz és a vonóhorgok vaslemezből készültek (sok reszelgetéssel). A tető sárgaréz lemez, forrasztva. A piros oldalfal nyomtatott áramköri lemez, a két
végén hajlított rézlemez van. Az ütközők alumíniumból vannak esztergálva. A fehér lámpák műszerekben használatos jelzőlámpák (eredetileg izzókkal, de most LED-ekre cseréltem). A piros zárófények szintén LED-ek.

 

Ha valakit érdekel, teszek fel további képeket.

Előzmény: Gabfy (4605)