pane Creative Commons License 2020.06.25 0 0 35597

Sziasztok

Talán van aki tud segíteni a problémámban.

Bi-xenon  Zafira B Z18XER (2008) van szó.

A nyűgöm azzal kezdődött hogy bal xenon lámpám beadta az unalmast. Persze mind ez úton történt és eléggé aggályos mutatványokat produkált. Először jelentette hogy nem világít a ball fényszóró, majd nemsokára utána kigyulladt ESP icon. Ezek után rövid időre leesett majd ujrra indult  a fordulat és km mérő, majd random módra villogtatta a hiba iconokat a műszerfalon. Megállás után stabilizálódott a helyzet majd folytattam az utat.

Másnap szereztem egy csere xenon izzót de mint kiderült nem csak az a baj. Így hát leszeletelem a xenon vezérlőt és kinyitottam. Azonnal kiderült a hiba forrása, beázott. 

Kínkeservesen sikerült beszereznem egy bontott vezérlőt azonos sorszámmal majd beszereltem. Első reakcióm az öröm volt hiszen minden renden, xenon világít, adaptív része is működik.

Viszont a műszerfalon egy új ikon éledt fel villogva, narancssárga színű és adaptív fényszóróra utal.

Mondom, semmi baj már csak ez maradt. Előkapom a kici kínai "OPCOW" vizsgáló eszközt majd lefuttatom.

Végeztem egy nagy takarítást, hiszen csomó hibát generált a beázott vezérlő ami nem valódi, de a jelenlegi hiba megmaradt és nem törölhető. Arra jutottam hogy programozni kell az új vezérlőt, talán.

Jelenlegi hiba kódok:

2008 (8)|Zafira-B|Body|AHL/AFL (Headlamp Levelling)

Identifier: 0x0310
System name: AFL_A3370
Part Number:13153357
Software version number: 1037373470
Manufacturing date: 20071130
Software Freeze Date: 19.05.2006
Code Index and version: 000 00


Total number of fault codes:  2

B1001 - <Unknown DTC>
(46)  - Present

U2101 - <Unknown DTC>
(00)  - Present

 

 

 

Ha van aki jártas ebben a témában kérem segítsen mitévő legyek.