rocher Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1083
Na most én nem akarok nagyon okos lenni, mert csak tapasztalatom van, szakmailag outsider vagyok, de szerintem egy szétveréssel kell mindent megcsinálni, mégha kölcsönkérsz, akkor is. Pll. mi egy olyan lakásnak álltunk neki, ami előtte 15 évig üresen állt. Senki nem tudott semmit róla, tervrajz nem volt, mindent magunknak kellett kitalálni. Víz-gáz-villany évekig nem volt benne, két ócska konvektor, ami talán újkorában is rossz volt, ráadásul belsőfalon, kéménybe kötve. Ami építészeti nonszensz, kezdve azon, hogy a konyhai kémény 3 másik lakáson megy át, minden volt. A 3 szobából 3 hétig kaparták a falat, majd utána verték le a vakolatot, mert kiderült, hogy a 100 éves festék igencsak erőszakos. Az ajtók ablakok zabálták a gittet, 3x annyi festék kellett, mint normális esetben stb..
De úgy döntöttünk, hogy az alapdolgokat jól megcsináljuk, villany, fűtés, melegvíz, aztán a csicsa ráér.
Csak az a baj, hogy van egy csomó ember, aki nem foglalkozik alapvető problémákkal, pl. a szomszéd, ráköltött egy vagyont a stukkó-restaulásra, a fűtésre nem áldozott semmit, majd a télen, ha kiderül, hogy a kéménybe kötött konvektorai nem működnek, akkor nézegetheti a stukkóit.:-)))))
Előzmény: Hacsek (1079)