Evelin44 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1983

Sziasztok! 

 

Legalább 10 éve vannak SM tüneteim. Zsibbadások, fejfájások, részleges jobb oldali kéz-láb bénulás, melyből felépültem, csak kissé gyengébbnek érzem őket. szédülés, fejfájás, neuralgiás fájdalmak, fáradtság stb... Az első shub-szerű állapot volt a legdurvább és a mostani, ami már több, mint egy hónapja tart. Közte évenként 2-3-4 alkalommal időnként kisebb mértékben éreztem ezeket, de nem foglalkoztam vele, mert negatív volt az MR. 2017-ben született meg a kislányom, végig a várandósság alatt és utána egy évig semmilyen tünetem nem volt, sőt a várandósság elején gy éreztem, hogy akkor jött teljesen helyre a lábam. A mostani azért aggaszt ennyire, mert nem szűnik. Heti négyszer két órás edzésre járok, aktívan sportolok, bringával közlekeden, a 2,5 éves lánykámmal rohangálok. Most már egy hónapja gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni. Erős szédülés, zsibbadások, izomrángások (ez utóbbi pl. a kezemben látható is néha)fejfájás, furcsa rosszullét, amit ahhoz tudnék hasonlítani, hogy "lecsapolják a vérem", és ami nagyon zavar, gyakori vizelési inger, nagyon kellemetlen, És érzem, ahogy az ideg vagy mi rángatja belül a húgyhólyagom. Voltam neurológusnál, aki nem vett túl komolyan, az imbolygáson kívül más eltérést nem jegyzett fel, pedig határozottan érzem, hogy a két végtagom között van különbség. Kiírt MRI-re, elvégeztem, újra negatív, a háti és a gerinc is. Tudom, hogy ritkán, de előfordul, hogy mégis  SM, de nem mutatja az MRI, személyes ismerősöm is van, aki így járt. Csak a lumbálás mutatta ki. Én már ott tartok, hogy belemennék a lumbálásba is, csak megkapjam már a megfelelő kezelést, de így, negatív MR-rel, erre kicsi az esély. Ja a vizelet és a vérkép rendben van.Tegnap elmentem egy másik neurológushoz, aki már alaposabb volt és több eltérést is észlelt, de azt mondta,még nem lumbálna meg. Elküldött a szegedi klinikára. Hálás vagyok neki, de úgy érzem, sürgős szteroid kellene, hogy megálljon a folyamat. Arra nincs példa, hogy adnak szteroidot, ha minden tünet SM-re utal?Vagy esetleg kipróbálják, hogy az alany, hogy reagál rá? Bakker, meg kell várni, hogy az ember lebénuljon vagy megvakuljon, hogy elvégezzék a lumbálást?Van valami tapasztalat javaslat? Nagyon szépen köszönöm.