Dzsabb Creative Commons License 1999.07.08 0 0 73
Kedves Bingo!

Az Én véleményem az, hogy annak az aki az ilyen-olyan %-okat cibálja elő, valóban semmi fogalma a vállalkozások adózásáról /mivel ez a fajta számolgatás eleve holtvágányra terel; a bevételből indul ki????/ csakhogy képbe legyél egy-két dologra felhívnám a figyelmed;
-A TB járulék ma Mo-n 33%+11% a vállalkozó a személyi jövedelem kivétje után fizeti, de minimum a minimálbér után. /9900 Ft/
-Létezik egy Eü. hozzájárulás elnevezésü förmedvény, aminek havi összege 3600 Ft.
Ezt a két "adófajtát" a főállású vállalkozóknak mindenképpen fizetni kell. /mint látod semmi köze a bevételhez!!!/
-SZJA; Az alapképlet: Bevétel-Költség=Jövedelem. A jövedelem ezután nagyon speciálisan adózik. Ha úgy gondolod mail-ben részletezem. /a képletből látható, hogy az SZJA-nak sincs sok köze a bevételhez.
-ÁFA
Az ÁFA alany adózó a fizetendő ÁFÁ-jából levonhatja a beszerzéseit/anyag, áru, tárgyi eszköz, stb.../ terhelő ÁFA tartamot. Így akár az is előfordulhat hogy visszaigényel. /Pl.: kedvezményes adókulcsu /12%-os/ szolgáltatást végez, de a beszerzései /25%-os/ adótartamúak. Itt egyébként ismét sántit amit írtál, mivel ha a bevételből visszafelé számolsz ÁFA-t 20%-al kell számolni /a miértet ismét nem részletezem/.
Ja, és ha már irtad a kisvállalkozókat; 2 millió Ft árbevételig nyugodtan válasszon alanyi adómentességet, akkor egyáltalán nem kell ÁFÁ-t fizetni...

Áljon itt azért még 2 "adófajta" aminek tényleg a bevétel az alapja:
-Helyi iparűzési adó: mértékéet a helyi önkorményzat állapítja meg, az idén max 1,6% az alap csökkenthető /ELÁBÉ, anyagköltség, alvállalkozói költség/.
-Kamarai tagdíj egyenlőre kötelező mértékét a kamara állapítja meg.

Írod;
(nem kozepes, hanem evi egy-ket millios) nem mukodtetheto Magyarorszagon ugy, hogy adot fizetsz.
Nem tudom, az egy-két milliót jövedelemre vagy bevételre érted, de Én ismerek olyan vállalkozó aki évek óta veszteséges, ahhoz képes elég jól él!

Előzmény: Bingo (71)