MU59 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 205311

Fiam, órákig ülhetne, de jót nem tudok mondani róla.” Aztán egy sztorit mégis elmesélt, valószínűleg abban csúcsosodott ki a Sebes–Szusza ellentét. „Moszkvában játszottunk 1952-ben, 2–1-re kikaptunk a szovjetektől. Mi dühösek voltunk, hogy pont ők vertek meg minket. Szinte fillérekbe került a pezsgő, vettünk néhány üveggel. Az emelkedett hangulatban egy pezsgőspalack ki is repült a szállodánkból és hatalmasat robbant az úttesten. Azon a sávon, ahol csak a politikai bizottság autói közlekedhettek. Kijöttek a rendőrök, kérdezték, ki követte el ezt a szabotázst? A beszélgetésnél jelen volt a szobatársam, Bozsik József és Sebes is. Addig faggattak bennünket, míg Cucunak elhitték, hogy nem ő volt, nekem viszont nem: rám fogták, hogy én dobtam ki az üveget. A háttérben az lehetett, hogy szerintem Sebes már nem akarta, hogy többé válogatott legyek. Félidőben le is cserélt Hidegkutira, plusz ez az incidens jó indok volt, hogy mellőzzenek. A szövetségi kapitány sose szeretett, mert elegánsan öltözködtem, ő meg óraleolvasóból lett edző, velem szemben mindig kisebbségi érzése volt. Ami pedig a pezsgősüveget illeti, azt Buzánszky dobta ki.”