vadrajder Creative Commons License 2020.06.06 0 0 66275

Urak, olyan problémába futottam ma bele, hogy gázon a kocsi néha megtorpan, a torpanásnál gyakrabban hallom a gáztartály felől hogy kattog a relé, illetve néha látom is hogy egy pillanatra a kijelzőn megvillan a led folyamatos világítás helyett. Volt már ilyenem, akkor reduktorfelújítás volt a vége. Viszont akkor kizárólag gázadásnál torpant meg és kapcsolt vissza egy-egy pillanatra gázra, most meg képes motorféknél is és gyorsításra nem mindig csinálja, illetve nagyobb tempónál abszolút nincs hiba. Reduktor 40 ezerrel ezelőtt volt felújítva, mindkét szűrő 14 ezerrel ezelőtt cserélve. Holnap kicserélem a szűrőket hátha csak ez a baja, ha nem válik be akkor szervizbe viszem de örömmel vennék segítő észrevételeket ezzel a jelenséggel kapcsolatban.

A beteg egy 1.4 G Astra, Stag 4 Plus vezérővel amire ránéztem számítógéppel, hibát nem tárolt, gáznyomást néztem álló helyzetben alapjáraton ill. gázt nyomkodva 1,11-1,19 bar között mozgott. A gáz lekapcsolása 0.6 barra van állítva, ennek így álló helyzetben közelében sem volt. Annyi furcsaságot láttam amit korábban sosem, hogy a legelső számítógépes kapcsolódáskor azt írta ki a stag programja, hogy "ecu resetelve volt".