PomPom Creative Commons License 1999.07.04 0 0 78
Rip!
Nagyon nehez dolgot kersz, nem mintha nem letezne fizikai alapja ill. megkozelitese a dolgnak, csak hat kisse terjedelmesebb annal, hogy egy ilyen forumon ezt el lehetne magyarazni, esetleg folytatasokban, de akkor olyan lenne ez a forum mint 1 szappanopera :))))) (csak poennak szantam)!
Kezdeteknek azert annyit elmondanek, hogy attol nullponti energia elnevezest kapta, mert egy bizonyos elektromagneses sugarzas akkor is megmarad, ha a rendszer le van hutve abszolult nulla fokra. Ennek az energianak a letet eloszor elmeleti uton bizonyitottak, (M.Planck:Theory of Heat Radiation; Dover PublicationsInc., New York, 1959.) a kvantumelmelet kidolgozasa kozben. A kvantummechanikaban egy "jelentektelen" effektuskent kezeltek a nullponti energiat (T.H.Boyer:Derivation of Blackbody Radiation Spectrum without Quantum Assumption; Physical Rewiev, Vol. 182, N5,pp,1374-1383, 1969). En egyebkent egyaltalan nem az elmelettel foglalkozok, ismereteimet masok jegyzeteibol meritem, a dolgokat gyakorlati szempontbol kozelitem meg, elsosorban felhasznalhatosaguk szempontjabol. Remelem nem voltam tul hosszu.
PomPom