Sheverush Creative Commons License 2020.06.02 0 1 218465

Így van, Szima jókor és jó érzékkel szállt be a fociba anno. De be kellene látnia, hogy nem lehet ugyanazt csinálni. Kevesebb a pénz, kemény vagy reménytelen a verseny, és ki kell kaparnia a klubnak a helyét.  Jelenleg defenzívában vagyunk, reaktívak, nem hiszem, hogy bármilyen vízió vagy jövőkép lenne bárki fejében - csak húzzuk ki kiesés nélkül. De muszáj lenne végiggondolni, mit is akarunk, mi az, ami helyben van, amire lehetne építeni.

 

Nem tudom, mennyire köztudott, de már van Sportgazdaság- és Menedzsment Intézet az egyetemen, meg ilyen képzés is. Ott pont azt kutatják és tanítják, hogyan kell nem ösztönből, hanem hivatásszerűen csinálni ezt (persze, hogy milyen szinten művelik, az jó kérdés, én nem tudom). Biztos lehetne tudást, szakértelmet szerezni onnan vagy piaci tanácsadóktól, hogy többet hozzunk ki abból, amink van. Ezt már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni - kb. akkor legkésőbb, amikor kiderült, hogy nem lesznek görög (meg csengeri) befektetők, és elkezdtek valami klubfilozófián agyalni tízezres stabil nézőszámmal stb. Akkor kellett volna nem megállni, és a külföldi mágnás várása után a sarkunkra állni, és tyúkból kacsát, kacsából libát elven működve apránként felépíteni valamit. Amit akkor leírtak, naivitás volt, de abban mérföldkő lehetett volna, hogy kimondta, hogy belső forrásokra kell támaszkodni, és nem a csodát várni. De ment a fiókba, nem lett mögötte munka, csak pangás és lassú erózió.

Előzmény: OnlyLoki (218460)