Tyutyu Creative Commons License 1999.06.30 0 0 48
Hupp!

Szerintem mindent meg lehet elni az onzes szemszogebol is!
Hozott mar barki aldozatot ugy, hogy ne akarta volna, hogy a masik (vagy masok) tudjanak rola?
Ha megtette, akkor igazan aldozatnak erezte akkor is, vagy csak kesobb derult ki, hogy inkabb aldozat, mint logikus cselekedet?
Szerintem szeretni is onzesbol szeretunk! Azert szeretunk, mert szeretjuk magunkat latni masok szemeben, talan ezert is halnak ki az egyoldalu szerelmek olyan gyorsan. (mielott 1453 ellenpeldat hoznatok fel, koztuk DonQuijotet is, kerdezem tarott -e mar egyoldalu szerelem olyan hosszan, mint egy normalis?)
Barmit teszel altalaban azert teszed, hogy neked jobb legyen, es csak akkor hozol aldozatot amikor az Te szempontodbol ambivalens a dontes.
Az igazi ertelem nelkuli aldozatokat altalaban megbanjuk, vagy rettenetesen kihasznaltnak erezzuk magunkat, tehat utolag sem hoz jo erzest ergo utaljuk, mert mar megint onzok vagyunk es nem azt nezzuk az aldozatunk ott es akkor jo volt -e, hanem sajat magunknak, akar hosszutavon...

(bocs a szemelyvaltogatasert, kicsit keso va :o)

tyutyu