egy ember
1999.06.29
|
|
0 0
47
|
Higgyétek el kedveseim, hogy az életet nem szabad üres fogalmak mentén élni. Számomra az, hogy önzés, szeretet, áldozat: üres szavak. Konkrét esetekről beszélhetünk, akár ítélkezhetünk is fölötte, de fogalmak fölött? Nane...
Konkrét esetek is csak a maguk konkrétságában élnek meg. Viszont egy adott helyzet, esemény megismeréséhez végtelen számú részletet kellene megismerni.
De tulképpen épp ez a szép az életben. Amikor két ember összeakad valahol, az olyan, mint amikor egy megírt regényt továbbír az ember anélkül, hogy az előzményt olvasta volna)))))
|
|