12-14 fok az pedig nem kevés, azt hittem, hogy "hűtő" szerű hőmérsékletet kellene produkálni 5-8 körül. Van egy "modern" betonozott pincénk (nem téglás, nem kupolás, nem megy mélyre annyira mint a régi parasztpincék), a két keresztablak a kinti járdával találkozó szint, tehát kb olyan 2-3m mélyen van. Állítólag száraz szokott lenni. Még soha nem tároltam semmit, idén még csak körte és alma lesz, elkezdem az első megfigyeléseket majd :)
Kiwinek nem akarnék plusz pénzt költeni a földre, ha nem muszáj, reménykedem benne, hogy tetszeni fog majd neki a talaj, ha kell valami kis tűlevelest ültetek mellé, sorvégébe ( kicsit, újat, amit nem hagyok óriásira megnőni és gondoznánk).
Tegyük fel, hogy összejön 2-3 éven belül, hogy lesz sok körte, alma, datolyaszilva, (később kiwi), egyéb tárolható zöldség, gyümölcs esetleg... Lehet hülye kérdés, de az almák az egész pincében tolják az etilént és befog érni a datolyaszilva, kiwi? vagy ez csak bizonyos távolságon belül érvényesül nagy mértékben? Mik termelnek pontosan etilént, és miket érlel be?