_juno_ Creative Commons License 2020.05.20 0 0 20647

Én náluk voltam ezen a kapszulás pH mérésen (Bravo teszt), Szalai Milán csinálta a lehelyezést, jófej, pörgős, képben levő doki. Az epekötőt is ő írta fel nekem először. A kiértékelést meg a Madácsy végezte, alapban korrekt doki, bár egy-egy dolog "nem tetszett" nála (pl. fogromlás-reflux összefüggés megkérdőjelezése...), de normális volt. Viszont akadozások valóban vannak a rendelőben, valószínűleg nem túl gyakran kérik ott ezt a vizsgálatot :) Nekem konkrétan az első alkalommal nem sikerült kalibrálni az egy szem kapszulát, ami náluk volt, valami gond volt a kalibrálóoldattal, ami nem az ő hibájuk, de hogy  nem volt egy db kib**** pót cuccuk, amihez nyúlni lehetett volna...:S Már leutaztam Bp-ről, kivettem több napra a szabit, szállást, lejöttem előtte a PPI-ről ill. végigcsináltam a komplett gyógyszermentes (se Gaviscon, se epecsökkentő, se semmi) napot, ami azért nem volt kellemes, már ott feküdtem az altatásra várva, infúzió bent, betolták a nyugtatót is, mire kiderült, hogy sztornó. Nem győztek sajnálkozni, meg persze a pénzt azonnal visszaadták, de nem voltam így sem boldog. Új szettet kellett rendelniük külföldről (talán pont Kínából), egy-két hetet mondtak, ebből lett vagy 3-4 hónap :( Ez volt tavaly, a jelen helyzetben meg tuti, hogy százszor rosszabb a helyzet, szóval türelem!

 

Közben akartam írni, hogy milyen limitációi vannak a Bravo-tesztnek, pl. epés reflux esetén nem használható jól (vagyis ellentmondanak egymásnak a dokik, én ezt szívtam be, nekem magas pH-s epizódok voltak folyton, savas reflux nulla), aztán visszaolvastam, láttam, hogy mi már "beszéltünk", és hogy Neked már volt gyomortükrözésed, manometriád, kétcsatornás pH mérésed stb...miért gondolod, hogy a Bravo-val előrébb leszel, ki javasolta ezt? Tuti nem Takáts, vagy igen? Az itoprid, ételintoleranciateszt stb., semmi nem vitt előrébb? Mert oké, itt a Bravo kapszulával egy nap helyett 3 napos a mérés (ha nem esik le a kapszula idő előtt), de ez igen kevés előnyt ad, szerintem konkrétan semmivel nem leszel előrébb, a vizsgálat pedig 200 rugó+a járulékos költségek esetleg, leutazás, szállás, mint nálam...:( Akkor már előbb egy gyomorürülési vizsgálat, bár valószínűleg már az sem ad hozzá a sztoridhoz sokat. A pajzsmirigy göbeiddel foglalkozott már azóta valaki érdemben? Talán írtam már korábban is, az endokrinológusom szerint a göbök és a nem jól kezelt pm okozhat torokpanaszokat, fojtogató érzést, számos pm beteg is, akivel kapcsolatban vagyok, arról számolt be, hogy a megfelelő kezeléssel álltak helyre ezekből ill. a visszatérő torok-és felső légúti gyulladásokból (és a megfelelő nem az volt, hogy áá jó lesz az a 3-mas TSH, az már határon belül van, ahogy sok doki gondolja). Ez persze továbbra is csak tipp, ezer más lehet még, de szerintem reflux témában már eléggé kimaxoltál mindent, lassan el kell valószínűleg engedni :(

Előzmény: Lyanora (20637)