ccsa Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1170
Kicsibugi nagyon edes!
De az elso ket kepen megint nagyon elgondolkodtam es ugy dontottem, hogy ezel bar megint magamra vonom az istenek haragjat, megis pontokba szedem, hogy mi mit is nem szeretnenk es miert. Mivel Bugi bacsival emilben mar tisztaztuk, hogy semmikeppen sem ellenuk iranyul a dolog, remelem lesz aki nemcsak vagdalkozik, hanem erdemben is hozzaszol "aggodalmaimhoz":
1. Eddig meg minden konyveben azt olvastam, hogy a magzatmazat hagyni kell felszivodni (lentebb ezt mar irtak) es hogy korhazi statisztika, hogy sok ujszulott mar a korhazbol valami borbetegseggel ter haza, hiszen az o boruk meg nem kepes potolni az olajos vedoreteget, ami alaphelyzetben a boron van.
2. Szamomra teljesen felfoghatatlan, hogy mikozben ha otthon sir a baba, akkor mindenki elhiszi, hogy valalmi rossz neki, addig ha ilyen elkeseredetten, bekekulve, belilulva uvolt azt normalisnak tartjak. Van egy konyv amiben lattam nagyon jo felveteleket arrol, hogy nehany oraval a baba szuletese utan, hogyan furdetik az ujszulottet. Nem a csap alatt gumikesztyuben mint egy darab hust, hanem egy kis kadban, finoman maszirozva, mikozben a baba nagyokat nyujtozkodott es asitott, meg mosolygott, de picit sem bombolt.
3. Mi a fenenek kell rogton ratenni a merlegre? Szemmel lathatoan el es hogy bar hogy jol van azt nem allitanam, de mindenesetre nincs baj. A merlegeles kinek kell? Hogy meg lehessen mondani a nagyiknak mennyivel szuletett? Vagy ez is az eletmenteshez tartozik? Nem er ra ez nehany orat? Biztos en is az ideggyengek koze tartozom, de nagyon elenken erzem, hogy a babaval milyen szorosan ossze vagyok kotve. Azt gondolom, hogy ahogy a gyerek elvitele a nokben osztonos tiltakozast okoz, ugy a gyerek sem erezhet maskeppen. Szerintem rettenetesen felhet, hogy a szamara eddig egyetlen ismerostol ilyen kegyetlenul megfosztottak, mintha levagtak volna az egyik karjat. Miert nem lehet ezt lassan, turelemmel, fokozatosan? Eloszor megismertetve vele az uj kornyezetet, mielott elengedem a kezet. Mint amikor jarni tanul.
4. A rooming-in ezek szerint korant sem azt jelenti, hogy egesznap velem van a baba? Delelott ugye vizsgalatok, ejszaka is kulon. Ertem en, hogy van akinek ez jo es orulok, hogy neki van lehetosege erre. De konyorgom, ha en a nap minden perceben vele akarok lenni, etetni akarom 8szor, 9szer naponta, nem akarom, hogy cukros vizet kapjon, akkor arra is van lehetoseg?