MrPete Creative Commons License 1999.06.25 0 0 86
SZVSZ, nem az IQ a lenyeg ( az IQ vajon mi?), mer vannak nagy lexikai tudassal rendelkezo szakbarbarok, akkikkel dogunalom a beszelgetes, meg persze van masik veglet is, de szerintem (szamomra) alapvetoen az a lenyeg, hogy az illeto erdeklodo legyen a vilag dolgai irant, minden IQ-s gyereknek lehet meg ujat mondani, es amikor egy ilyen magatol elszallt emberkenek ujat mondasz akkor derul ki az igazi enje: vagy aszt mondja " ezt nem tuttam,de csak azer mert nem is erdekel." vagy pedig" tok jo, minden nap tanul valamit az ember!" szerintem ez az ami igazan fontos, a 8 osztalyos emberkevel is jol el lehet beszelgetni, ha megvan benne az erdeklodes uj dolgok utan, es a diplomas is hulla unalom, ha csak hatarkeresletfuggvenyrol vagy a vasbeton szakadasi tulajdonsagairol lehet beszelgetni (diploma milyensegetol fuggoen). Ami ehhez kapcsolodva meg fontos, hogy ez az erdeklodes csak akkor jo ha belulrol jon, en peldaul beszelgettem egy lannyal, aki vadul kerdezgetett, hogy a kottaban mit jelentenek a #-ek meg a b-k (merhogy elotte gitaroztam neki... :), eloszor orult a fejem, hogy jajj de jo, de asztan feltunt, hogy leszarja amirol beszelek, amitol hirtelen nagyon gusztustalannak ereztem az egeszet. Szoval nem az IQ hanem a vilagra valo nyitottsag ami lenyeg.

Nemtom mar ki irta, hogy komolyzene, irodalom, meg a vilag nagy kerdeseinek firtatasa a szuro. Ez igy szar szerintem, en peldaul megbuknek a komolyzenen, de az XX.sz-i (kortars) irodalomba is beletorne a bicskam, pedig most kedden ereccsegiztem (off: kituno lett :) on: szoval en ezen megbuknek, de ez nem tobb mint lexikai tudas, amit barmikor fel tudok venni. Ertsd: nagyszeruen el tudok beszelgetni olyan versekrol amiket az eletben nem olvastam, ha valamire akkor erre a magyar oktatasi rencer megtanit.IMHO