Friczy Creative Commons License 2020.05.18 0 0 232795

Nekem a defektvédő lötyik nem váltak be, hajlamosak bemenni a szelepbe, és akkor az beragad. Egy jó defektvédelemmel ellátott külső sokkal jobban bevált. 28 mm-esben évekik Continental Touring Plust használtam, két garnitúra külső elfogyott úgy, hogy ezalatt összesen egy defektem volt, a második már a kevlar védőrétegig kopott le, ez összességében nagyjából 6-7 év devektmentesség volt, 30ekm-nél több futásteljesítménnyel. Aszfaltúton, terepre nem járok. A Touring Plus gyártását beszüntette a Continental, Contact Plus lett helyette, kb. két év defekt nélkül, aztán biciklicsere volt, az új bicklire kissé szélesebb gumik kerültek, abban a méretben nem gyártanak Contact Plust. Ehelyett egy Schwalbe Marathon greenguard lett, defektem még nem volt vele másfél év alatt. A fekvőbringán 26" kerekek vannak, a touring plus abban a méretben sem volt, oda egy Schwalbe Marathon plus ment, három defekt nélküli szezonom volt.

Ezek a gumik nem olcsók, viszont számomra jól beváltak, és nem kell a defektvédő folyadékokkal vacakolnom.

Előzmény: Angyal K. (232791)