repacsek* Creative Commons License 2020.05.18 0 3 2677

Megerkezett a Kawai CA-48, nagyon-nagyon elegedett vagyok. A billentese messzemenokig bevaltotta a hozza fuzott remenyeket, az elso olyan digitalis zongora ahol elfejetem hogy digitalis. Akar jatszva rajta, akar hallgatva. A billentese szamomra (gyerekkoromtol tanultam zongoraazni 12 evig es tobbe-kevesbe a mai napig rendszeresen jatszom) nem kulonboztetheto meg egy akusztikus zongoraetol. Nyilvan abban is van sokfele, de lenyegeben nem ter el azoktol. A lanyom szerint aki "profi" az akusztikus Kawai K-300-nal az alapbeallitassal valamivel konnyedebb a billentese, inkabb a nagy zongorakehoz hasonlit. Azt mondja fenyevekkel jobb mint a konzi akusztikus hangszerei amiken az oria vannak (itt foleg Yamaha pianinok vannak az iskolaban, ezekre gondolt - azert ebben gondolom az is benne van, hogy nem veletlenul Kawai-t valasztott otthonra, sokkal melegebb, gazdagabb a hangzasa, a Yamahak kemenyebbek, szoval o eleve Kawai-fun :). Hangzasaban nyilvan van kulonbseg az akusztikushoz kepest, gondolom ez a kategoria csucsmodelljeinel valamivel csokken, de ez mar a nuansz kategoria ... mindenesetre gyonyoruen szol, hangosan es fejhallgatoval is.

 

Nagyon orulok hogy nem a CN szeriat valasztottuk, az hangszinvalasztek, es egyeb extrak meg ebben is boven megvannak, joval tobb mint amit ki lehet hasznalni ha az ember zongorakent hasznalja. Viszont a mechanika es a jatekelmeny valoban eszmeletlenul kozel jar az akusztikus zongorahoz.

Meg egy: amig olvastam azt gondoltam, ez mar inkabb a reklam, de fantasztikus a billentyuk felulete, mar hozzaertni is elmeny.  

Előzmény: djuice (2674)