Draganovic Creative Commons License 2020.05.17 0 0 95299

Nekem is könnyebre jött ki a beton cserép ,mint a régi kerámia ami rajta volt .Mert a beton cserép Bramac 2x akkora mint a régi kerámia és nm-re fele annyi kellett mint kerámiából .

300 kg salak az semmi, köbmétere azt hiszem 700-800 kg/m3- al kell számolni nekem volt fent 25 cm vastagon 14 tonna ,az ki mertük,gerendák közé 13 cm xps arra fólia,vasháló és 6 cm aljzat beton, aminek a súlya 2150 kg/m3 az 10 320 kg + vasháló így felkerült 11-12 tonna max + fent a falakat igaz gipszkarton ,de mindent a lenti főfalakra raktunk ,a kádat úgy raktuk hogy alatta pont 3 db E gerenda van ( 60 cm -ként vannak a gerenda kiosztások 170 cm hosszú a kád).

A víz tároló 120 literes is főfal felett van .Lehet nem oszt nem szoroz az a kádban lévő 80-100 kg -nak megfelelő víz vagy a tároló 120 kg-ja ,de én nagyon parás vagyok súlyok terén ,kezdetén már minden direkt úgy lett megtervezve ,hogy inkább kevesebb súly mennyen vissza vagy ugyan annyi mint volt ,ez értendő a végleges állapotra bútorok stb.

 

Remélem jól emlékszem a kg/m3 súlyokra ,de biztos jön valaki aki pontosan tudja hány kiló egy m3 kohósalak  vagy beton.

 

A régi kerámia cserepek azért 30-40 év alatt beszívták a vizet ,ez is növelheti a súlyukat ,de lehet hülyeséget írtam ,valahol olvastam .

 

 

Előzmény: nyaxi00 (95296)