Angyal K. Creative Commons License 2020.05.17 0 0 232780

Lövésem nincs már mennyi biciklis csomagtartót és  táskát vettem és mennyi áll a garázsban lassan évek óta.

Egy napos túrákra eddig nekem is a hátizsák vált be a legjobban.

Salgótarjánban lakom és vonattal utazom el  oda ahová a túra kezdőpontját tervezem, ez vagy egy kör vagy egy olyan útvonal szokott lenni ami ugyan azon vasút vonal mentén van a vége, vagy egy másik vasút vonal valamelyik megálló helyét érem el.

A csomagtartóra szerelhető túratáskák miatt nehézkes fel és leszállni a vonatról, a táskában vannak olyan dolgok is melyek a vonat út során szükségesek.

Amúgy sem hagynám a táskát a kerékpáron a tartalma miatt, nem szívesen ülök a lehajtható ülésekre ha nem muszáj, főleg ha más is száll fel aki hoz kerékpárt. Úgy szeretek leülni, hogy rálássak a bringára, de attól nincs kizárva, hogy a táska tartalmát valaki ne "kezdje meg".

Így számomra is a leg praktikusabb a hátizsák, amikor felszállok a vonatra a hátamon van, a bicaj így könnyű és nem akad meg a táskák miatt.

Amikor leülök akkor a vonat szükséges cuccok is ott vannak mellettem, nem kell pakolászni, táskát lecsatolni stb..

Igaz egy hátránya van, nyáron a melegben nem annyira kényelmes.

Több éve egy Decathlon-ban vásárolt 17 literes túrazsákot használok:

https://www.decathlon.hu/hatizsak-fh900-helium-17-l-id_8358968.html

A vizes tasakot nem használom. Egy napos túrára elegendő:

- Étel

- Pótbelső, gumi leszedő, szerszám készlet.

- WC papír, törlőkendő, gyógyszerek

- váltás póló (mez),

- személyes okmányok, pénztárca

- Telefon, töltő, powerbank

- Szemüveg

- jelenleg sebészeti arcmaszk 2 db

Előzmény: CB Híres (232772)