stoki Creative Commons License 1999.06.24 0 0 439
Csőváz mindenkinek !!!

OPIPAPI
Milyen évjáratú, így első hallásra -NEKEM - nem tűnik rossznak, de fontos, hogy zsír új legyen ...

MADARKA
Te magad megválaszolod, de az összehasonlítás abból a szempontból nem jó, hogy az XTR az a Shimano csúcsa és azt még a versenyzők közül se mindenki engedheti meg...Egyébként az 50 gramm a két cucc között inkább 1,2,3 kilo (most néztem meg), de a Shimano éppen ezért csinál ennyi kategóriájú szettet. Most már, hogy végigolvastam a 99 katalógust azt kell mondjam mindenki megtalálja a magának valót. A cég az "ACERA"-ig azt írja, hogy "hobbi- és Szabadidő MTB Alkatrészek" az "ALIVIO" egy köztes, míg az utána jövőtől "STXRC", már "Sport MTB alkatrészek". Meg kell nézni az árakat az igényeidet és akkor rögtön kiderül, hogy mi a jó neked. Van egy gazdasági oldala, van egy esztétikai oldala, van egy használati oldala és ez mind-mind az egyéntől függ. Én többet használom a gépemet (évi 5-10 ezer km télen-nyáron, hóban, sárban) és egy alivio szintű ('93 exage LT szettel) nyomulok azóta és nagyon meg vagyok elégedve vele. De ha újat vennék, akkor STXRC-től kezdenék valamit beszerezni. A fékeimet most fogom ledobni egy STXRC-re, ha minden jó megy ...
Az aluváz ... hát nem tudom egy kategóriát néztél ..., mert ugye lehet műanyagból is csinálni vázat és az még könnyebb, mint az alu, de a használati értéke a béka segge alatt. Véleményem szerint egy árba, de az alu inkább többe kerül. Persze, ha egy 0,2 mm változó falvastagságú acélvázat néztél az biztos többe kerül mint egy jobb minőségű aluváz ;-) ???

BAHH
Van linked róla ???