Tommaso81 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 95274

Kedves Fórumozók!

 

Két kérdésben szeretném segítségeteket kérni:

1) Közel 80 éves (bevakolt, 1941. aug. 23-ai újságdarab alapján) sátortetős családi házunk nyeregtetőre való cseréjét és tetőtér beépítését tervezzük a közeljövőben. Ennek kapcsán olvastam olyat, hogy ha hosszú távra tervez az ember, mindenképp eltávolítandó a régi borított gerendás fafödém (korhadás, gombák, farontó bogarak). Másutt leírva és rokonsági kör gyakorlata alapján azt találtam, hogy a meglévő gerendázatot zsaluként felhasználva lehet kialakítani az új vb. födémet (statikussal egyeztetve előzetes állapotfelmérés után és fóliát használva). Nyilván számunkra is az utóbbi eset lenne a kedvezőbb...

2) Az utca fronti kerítésünk sem sokkal fiatalabb a háznál :). Ezt is terveznénk modernizálni. Van rajta egy nagykapu (275 cm) és egy kombinált kiskapu/nagykapu bejárat (225 cm). Szeretném kérdezni, hogy a kombinált bejárat szélességét szabadon megnövelhetem-e, vagy mi lenne ennek a jogszabályi háttere? Esetleg szomszédi beleegyezés? Nem szeretném telibe falazni, sem 180 cm-nél magasabbra egyébként.

 

Köszi szépen válaszotokat!

 

Üdv,

Tamás