korx Creative Commons License 1999.06.23 0 0 286
Mr Spock: Elfogadom a pontjaidat. Ezek fontos szempontok egy ilyen "üzenet" esetén. De én látok itt néhány ellentmondást a piramisokkal és egyéb "üzenet" értékü leletekkel kapcsolatban.

1. Nem látom magát az üzenetet.
Az, hogy (pl.) van egy gúla matamatikai összefüggéseket tartalmazó arányokkal, maximum olyan üzenet hordoz, hogy akik csinálták ismerték azeket az összefüggéseket. Ebböl sokat nem tudunk meg se róluk, se plusz ismeretet nem adnak át mivel ezek felismerése feltételezi az adott összefüggés ismeretét.

2. Az hogy köböl építették nem nagyon fedi az elsö pontodat. Elporlad, elmerül, szétszedik stb.

Én mit tennék?
Fejlett civilizáció vagyok. Következés képpen a könél fejlettebb anyagokat is ismernem kell.
Ha piramist épitek mondjuk a belsejébe raknék egy két aluminium, vagy titán alkalmatosságot vagy legalább egy csavart, üveget vagy ilyesmit. Valamint nem egy piramist épitenék, hanem többet, de nem egy helyen hanem a föld számos pontján, egyformákat.

Ha már ürhajóval jövök a piramist eleve nem a földön építeném, hanem a holdon.
Az tökéletes üzenet lenne.

1. Ott élet nincs, kárt max meteor okozhat neki, ami nem annyira valószínü és még egy védelmi rendszert is építhetek, ha már annyira fejlett vagyok.
2. Barbárok nem szedhetik szét
3. Csak akkora kell, hogy optikailag érzékelni lehessen.
4. Csak az a civilizáció juthat el hozzá aki már az ürkorszakba lépett, és alkalmas az üzenetem befogadására.
5. Könnyebb építeni :-)

Mivel magyarázod a könél jobb anyagok hiányát?

Előzmény: Mr Spock (283)