SeaEagle Creative Commons License 2020.05.13 0 0 217615

TEljesen jó amit Downer-el írtok. Ahogy írtam, pont az erőátvitel a fő gondja az autónak. Nem is a lóvé az akadály Istennek hála, hanem a szerelő hozzáállása. Volt már Alfám, méghozzá egy GTV/6 (ellopták sok évvel ezelőtt, CZE-081 volt a rendszáma emlékeim szerint ha valaki találkozna vele esetleg) tudom mire számítsak.  Nagyon megy a szájhúzás, nem akar ezzel a márkával foglalkozni. Szabályosan úgy jött le a vele való beszélgetés, mintha szivességet akarnék kérni tőle. Nyilvá szó sincs ilyesmiről. Megcsinálja, kifizetem, ennyi. Úgy néz ki ez egyes autó típusoknál ez nem így működik, én meg nem fogok autószerelőnek könyörögni a javításért. El tudom fogaddni, hogy egyes típusokat nehezebb szerelni mint a többit, ám legyen. De akkor ez mutatkozzon meg az árban, ne a szájhúzásban. Lehet, hogy az Alfákat gyakrabbban kell javítani... oszt? Szerelő megjavítja én kifizetem, viszontlátás legközelebb.

 

Ezért is kezdtem így a hozzászólásomat, hogy "rákívántam". Régóta nézegetek autókat, de egyszerűen nem találtam olyat amin megakadt volna a szemem. Ezen a típuson megakadt, nem is kicsit. Amikor megláttam az emblémát az elején rögtön gondoltam, hogy nem lesz egyszerű a történet, de hogy a szerelő hozzáállásán bukjon meg a dolog, azt soha nem gondoltam volna. Mintha a szerelőnek vennék autót, nem is magamnak. Lehet a autó kereső oldalak szűrési feltételei közé be kellene tenni egy olyan faktort, miszerint a szerelők szeretik-e javítani, vagy nem. Lehet beszűkűlne a kínálat.

Előzmény: Inner Circle (217614)