Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.06.21 0 0 88
Miert, hulyek? ... ez jutott eszembe a temat meglatva... Nekem nem tunt fel, hogy annyira hulyek lennenek, de az is lehet, hogy alapvetoen elfogult vagyok. Jomagam nem vagyok tudos, soha nem is leszek azt hiszem, de kutato az vagyok, s eleg sokfele megfordulok a vilagban, ahol kepviselek valamit az orszagbol. Ezeken a nemzetkozi rendezvenyeken dobbentem ra arra, hogy nemzetkozileg mennyire elismert a magyar tudos-tarsadalom. Sot, megismerve sok kulfoldi kutatot, azt is allithatom, hogy a hazai kutatoi emberanyag nagysagrendekkel ertekesebb, mint nyugati es amerikai testvereinknel... Sot egy ideje egy angliai egyetemen tevekenykedve egeszen kozvetlenek a tapasztalataim..... (Figyelem, nem azt allitom, hogy minden magyar kenterbe veri az osszes egyeb nemzet fiait, hanem az atlagos kepessegrol es tehetsegrol beszelek....)

Az persze egy masik kerdes, hogy mig nyugati illetve amerikai tudosok es kutatok munkanapjukat teljesen a munkajuknak szentelik es nagyon jol megelnek abbol, addig egy mo-i elmeleti szakember az idejenek nagy reszet kenytelen egyeb - kenyerkereso!!! - tevekenyseggel tolteni. S ekozben is viszonylag alacsony eletszinvonalat kepes csak a csaladjanak es maganak biztositani.....

Ezert van az, hogy az egyetemek tele vannak olyan egyetemi oktatokkal es kutatokkal, akik gyakorlatilag nem vegeznek erdemi kutatomunkat... Ez szomoru es egyelore nem is latom meg az idotavjat sem annak, amikor megprobalhatunk kimaszni ebbol a szerencsetlen szakadekbol....

Udvozletek, Kicsi_Lany