gitaros Creative Commons License 1999.06.21 0 1 44
Hali.

Eloszor is. Aki tud angolul és komolyabban érdekli, essen neki a go.com-nak és keressen rá a casimir-effect, zero-point energy, vacuum-energy stb. címszavakra kötőjellel és nélküle. Talál bőven hivatkozást. Hogy a vákuum (nem a légüres térről van szó, mert az még full van mindenféle elemi részecskékkel, hanem kvantumvákuum) fogalmával tisztában legyünk, kell egy kis kapcsolódó irodalmat olvasni, Hawking-et tudnám ajánlani, nem fizikusoknak is emészthető (pl én :) ). Ha írsz az egely@mail.matav.hu-ra (ha jól emlékszem. ha nem, az altavizsla egely-re keresve kidobja az igénytelen oldalát, ott megvan). Megrendeltem tőle a tértechnológia c. könyvet, mert ott a reklám szerint mindenféle csuda dolgot lehet majd látni. Aki komoly fizikai képesítéssel rendelkezik, annak ajánlom, mert én a rizsa bevezető után dobtam egy hátast a féloldalas képletektől és a könyvet szépen visszatettem a polcra. De biztos érdekes. Ott ír ilyeneket, hogy 100% feletti hatásfokot lehet elérni ilyen vákuum-energiás cuccokkal. Ehhez nem értek, rábízom a hozzáértőkre.

A Tőkés társaságok világuralma pedig sirály könyv, jó kis pénzügyi-közg. eszmefuttatásokkal. Legutóbb Szegeden láttam a Centrum áruházban úgy 2 hónapja (Kapu kiadó, 1996). Nem lett tőle jó kedvem, hogy elolvastam.

Na bye