Csuklósbusz Creative Commons License 2020.05.06 0 0 95153

Üdv!


Ismét visszatérnék a falkiváltásra. 

 

Megnyugtattatok hogy jó, de beparáztattam ismerőst hogy elmozdult, ugyanis megrepedt a homloklemez melletti vakolás. :-)

Mert lehet a terv az jó volt, nade a kivitelezés is? 

 

Statikus terv szerint 8-as vastag lemezre kellett volna előre lyukakat fúrni, ideiglenesen rögzíteni a falra, majd a falba befúrni a csapok helyét a lemezen keresztül, majd beragasztani műgyantával, végül a csapokat blokkolni a lemezhez való hegesztéssel. 

 

A gond az, nem tudom mennyire gond hogy a 8-as lemez nem egy anyagból van hanem apránként rakták ki és összehegesztették azokat is. Tehát eltértek eleve a tervtől.

Sőt az egyik oldalt látszik hogy átfúrták,a másik oldalt át sem fúrták.. 

 

Még rá se ült a fal szerintem, de olyan mintha az önsúlyától mozdult volna és elvált a habarcstól..

 

Azért gondolom hogy rá se ült még a plafon, mert a fennmaradt rész nem repedt meg, de ki se injektálták nagyszilárdságú cementhabarccsal, mint ahogy írta a terv.

 

Ilyen cementhabarcsot hogyan lehet készíteni?

Ui: azért tőletek és nem a kivitelezőtől kérdezzük ezeket, mert a statikus meg a kivitelező csapat ugyanazon céghez tartozott. Tehát szerintük jóvanaz ígyis-úgyis... lenne a válasz ha tőlük kérdeznénk.

 

 

Előzmény: Csuklósbusz (95020)