Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206641

Ahogy nézem a bemelegítést 120 körüli pulzusról indítottad és már a "bemelegítés" alatt 150 körüli pulzuson dolgoztál. Nem csoda, hogy később is magas volt a pulzusod.

Én is tapasztaltam már ha alacsony pulzuson végzett bemelegítés nélkül kezdek futni azaz egyből a hegy felé indulok és a bemelegítésem alatt 140 fölé megy a pulzus, akkor később sem tudom már levinni ebbe a tartományba, csak felfelé megy. 

Ha ez a magas pulzus nem volt kellemetlen ez azt jelenti, hogy a keringésed, bírja.

Az LT puzus nem azt jelenti, hogy ilyen pulzussal kell azonnal 1 órát futni.

Kezdetnek elég ha egyenletes sebességű 400- 800m vagy 1 km intervall edzéseken gyors tempóval eléred és pár ütéssel meghaladod minden ismétlésnél pár másodpercre egy percre. Így az izmok, idegrendszered szokja a gyorsabb tempó mozgását és javítja az izmok hatékonyságát.  

Most tavasszal megtapasztaltam, hogy teljesen más az edzéshatása síkon vagy lejtőn önmagamhoz képest gyors résztávok alatt LT-t elérő és meghaladott pulzusnak és teljesen más fáradtan vagy hegyre felfelé sokkal alacsonyabb tempóval elért LT pulzuson végzett edzésnek.

 

Előzmény: Bohanon (206635)