Banana In Drive Creative Commons License 1999.06.18 0 0 131
Doktorom!

Nem is tudja, mennyire orultem levelenek, nem csak azert, mert mar-mar azt hittem, nem ir tobbet, hanem azert is, mert epp nemreg olvastam az On altal is emlitett egyik temaval kapcsolatban egy nagy zurt kavaro irast. Csanad van den Heidenbrugg-Ebenkopf esszejerol van szo, amelyben a holland, az izraelita valamint a magyar nep kozos eredeterol es kulonvalo, de parhuzamos fejlodeserol beszel. Jeruzsalem tiltakozasat fejezte ki, a holland kormany hidegen, de diplomatikusan zarkozott el a velemeny-nyilvanitastol, mig a magyar katolikus egyhaz, elen Szarnyszegi Aszpik albiborossal, egyszeruen a Satan bibliajanak titulalta a velemnyem szerint is megalapozatlan tenyekre botranyos allitasokat epito irast. Mindezek mellett meg kell jegyeznem, hogy volt egy-ket - es eppen nyelvi szempontbol - erdekes felvetese, peldaul az a kerdes, hogy vajon miert hivjak Amszterdam egyik eldugott kis kanalisat "Mortijnsaag"-nak, nincs-e ez osszefuggesben a Magyarorszagon a mult szazadban haszanlatos mortenszag szoval, amellyel a fuszerkereskedok evi rendszeres vandorlasat neveztek Somogy megyeben. Tudom, tudom, most azt mondja, de Banan, hat gondolkodjon, ennek az allitasnak semmi alapja nincs! De talan lehet, hogy csak meg kene keresni.

Az On altal emlitett fekete koltorol jutott eszembe Rhabanpitrindravana hindu kolto ketsorosa, melyre regota nem talalnak a magyar muforditok egy szep, korrekt forditast. On mar probalkozott? Ime:

Vana rbhaminavida, djarluhan
Druvana habudarludjan.

Sok sikert! Levele bizalmat ad, hogy ujra talalkozunk meg ezen a topikon, igy oromteli udvozlettel,

Banan A. Meghajtoban

Előzmény: Dr. Bubo (130)