lakly105 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 17218

Szia!

Itt azért másról van szó.

Kezdem ott, hogy kényszer pályán voltam, mert egy olyan szűk helyről kellet kiszednem a rizómát, ahova ásóval és csákánnyal sem fértem be, ezért csak kis lapáttal és baltával tudtam kitermelni, ezért mindenképpen kénytelen voltam elvágni a bambusz szárat. Az első oldalág 2m felett volt mindegyiken és ha ott vágom el sem lettem volna jobb helyzetben és csúnya is lett volna.

A bambusz semmiképpen nem hasonlítható a fákhoz, mivel a bambusz rizómával terjeszkedik, erre alapozva gondoltam, hogy jobban járok ha hagyom a rizómából kihajtani, mint esetlegesen kimeríteni a rizómát, mint amiről már többen írtak itt, hogy a nagy szár kiszívta az energiát a rizómából, és megsínylette, vagy akár el is pusztult.

A napokban már be is igazolódott, hogy jól döntöttem, mert az alvó rügyek már megindultak.

Egy kísérletbe is belekezdtem a kitermelés közben azért forgácsolódtak le 5-10 cm-es rizóma darabok minimális gyökérzettel, vagy anélkül, de rügy nélkül garantáltan, ezeket is elültettem egy 10 literes vödörbe nagyon kíváncsi vagyok milyen sikerrel.

 

 

 

Előzmény: uncle remus (17213)