VV Creative Commons License 1999.06.16 0 0 308
régi DM vs új DM...
az az igazság, hogy én először a 101-t hallottam, meg a Violatort. ez a két album tehet arról, hogy megszerettem őket.ugye, akkor kb a Violator volt az utolsó album, úgyhogy csak visszafelé tudtam keresgélni az albumok között. nagyon furcsa volt először némelyik. de kivétel nélkül megszerettem mindet. sőt, minden számot róluk.nagyon tetszett mindig is, hogy államdóan változnak, újítanak, de ugyanazok maradnak mindig. a lényeg változatlan.
a SOFAD pedig tényleg igazi lázadó album volt. sok külföldi újságban is utánanéztem a dolognak. Dave-nek, ahogy kivettem Martin szavaiból, nem kis köze volt a változásokhoz. szóval a lényeg, hogy amikor megláttam az I feel you klipjét, kiakadtam...nameg amikor még előtte a bravoban egy képet róluk... de utána egy éven keresztül kiszedhetetlen volt a kazetta a walkmanből. nameg otthon is az ment, szinte kizárólag. és az Ultrán tényleg érződik Alan hiánya. ez volt első, amit észre vettem én is. de ha rangsorolni kéne az albumaikat, akkor az elején lenne! szerintem nagyon jó, nagyon nyugis. egy kicsit minimalista, de az nem hinném, hogy baj. szerintem sokat finomodott a dolog a SOFAD óta. lehet jó és rossz is ez, de inkább szerintem jó. viszont a turnén kicsit meglepődtem. sajna nem tudtam elmenni egy koncertre sem, de sok képet kaptam/láttam. tudom, persze, hogy nagyon jó volt, meg el is hiszem, de nagyon egyszerűnek nézett ki a szinpad pl. ezt meg nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, mert állóképekből kideríteni nehéz. A design egyébként az Ultránál szerintem jó. ebben is változtak, ami nem baj. sőt, a Singles design is jóra sikeredett.bár az már egy kicsit túl egyszerű. nem is vagyok elfogult, mi? :-) nem baj, vállalom. ugyanis azért vagyok az, mert szeretem őket. és nem véletlenül szerettem meg...
a lényeg: szerintem nincs olyan, hogy régi, vagy új. csak DM van. mindig ugyanaz, de máshogy mutatja magát. és ez így van jól. így marad megunhatatlan hosszú éveken át. és így lesz halhatatlan...

ja, hallottátok, hogy a Kroq FM- nél minden idők legjobb zenekara lettek? :-))))) bár gondolom ti is olvastok depechemode.com-ot...

nem tud valaki használható World Violation Tour kalózvideot? eddig senki nem tudott ilyenről... :-(((((