Mijafranc Creative Commons License 1999.06.16 0 0 210
Hello mindenki!

Bocs, ha itt rontom a levegőt, de Fargo utolsó hozzászólását támogatnám. Modjuk ha én építeném, az csinálnám hogy kiraknám az alapját egy sor kőböl, majd homokkal feltölteném, utána megint egy sor kő beljebb, homokkal kitölteni s.í.t.Szerintem húsz év bőven sok is lenne a felépítéséhez.Valaki azt írta hogy gravis mérések alapján a piramis könnyebbnek tűnik, mint amint az számolható...Lehet, hogy ez meg is magyarázná a dolgot.
Kő: Számomra (ui. ha én építeném) a helyben kiöntés lenne a legegyszerűbb.Igy csak a homokot, zsalut kötőanyagot meg vizet kell felcígölni..Zsalut szétbontva amíg nem szilárdul meg teljesen be lehetne csiszolni úgy, "hogy egy késpengét is alig lehet bedugni"
Kőfejtés: Azt, hogy olyan mészkő, ami ott be van építve legközelebb százkilométerekre található, nem jelent semmit.Ui. (hazai példa) Budafokon, a Tétényi-fennsíkon és Fertőrákoson ugyanaz a mészkő formáció található (Fertőrákosi Mészkő Formáció a hivatalos neve - ha jól tudom ).Budafoktól Fertőrákos pedig odébb van...
Tájolási pontosság: Szerintem egészen primitív eszközökkel ( rúd - napárnyék , cövek , zsinór ) és kellő odafigyeléssel megvalósítható....