Tsaby Motors Creative Commons License 2020.04.23 0 0 45484

Köszönöm a részletes, tartalmas felvilágosítást. Sokmindent tisztázott számomra.

Ha jól tudom a TEXAS 7400-as sorozata eredetileg katonai célokra készült. Talán azért lett annyira jó.

 

Anno a seregben Javító Zászlóaljon belül Híradóanyag Javító Századhoz kerültem (hát hová is raktak volna egy gépészmérnököt a katonai logika szerint...:o) ) és ott sok orosz rádiótechnikai eszköz láttam. Különösen a katonai rádiók potméterei nyűgöztel le. Pontos, hihetetlen finom futású, szilikonzsírral átitatott vastag filckorong porvédőkkel szerelt alkatrészek.

 

Antik szerszámok. Igen, ezek még egy másfajta világban, a mai ember számára már-már felfoghatatlan mentalitással készültek. Ezt a billegőmérleget már úgy vártam, mint egy kiskölyök a Karácsonyt.

Roswell-ből (USA - Új-Mexikó) jött, jelöletlen, de a kialakítása a HR-ekre hajaz. Lett volna olcsóbban BERGEON saját dobozában, de nekem ez a szecessziós stílusú szépség kellett.

 

Amúgy is dilim az antik szerszám, a motoros műhelyemben is van a 100 éves keréknyomás ellenőrzőtől a szekrény méretű ELKON S300-ig sok-sok minden.

 

Pláne ha valami órás szerszám, vagy óraszerű a kialakítása...az jön "haza" ha eladó valahol :o)

 

 

 

Előzmény: APT (45482)