IEC-ATA Creative Commons License 2020.04.22 0 1 9676

Nálam már működik! Baltissen rajzából indultam ki, de a 6522-vel nem igazán működött, vagyis gépe válogatta. Meg az a rajz hibás is! A 6522-t kidobtam belőle és megcsináltam az adatregisztert és az adatirány regisztert is(Krill loader miatt). A 6502 most foglalatban van a tesztek idejére, am bele lesz forrasztva a nyákba a többi. Monitorból lekérdezve mindkét proci regisztert látni. Írni olvasni is lehet. Köcsön adtam a 1541-em soros kábellel együtt és ezért még nem tudom tesztelni a floppyval(soros kábelt kell forrasszak). De magnóval próbáltam tegnap, azzal betölt! :-) Belefér a Plus/4-be (egy kicsit kell a kerámia kondikat meghajtani az alaplapon) és a C16-ba is (oda meg minden befér, ha nem akarok hajtogatni akkor megtoldom még egy ic foglalattal a magasságát) :-)

Az R6 azért üres, mert az az adatregiszter P4-es lába, ami a magnó RD-je. Ha nincs magnó csatlakoztatva, akkor az a láb "lebeg". A C16-ba a Plus/4-hez képest bekapcsoláskor a $0001-es regiszterbe $D8 van(a Plus/4-ben $C8), tehát oda betehető egy ellenállás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9675)