Vargham Creative Commons License 2020.04.19 0 0 9637

> beteszel egy halom rosszul kompenzált, kissávszélességű, túllövéses, franc tudja milyen és mitől ennyire képtelenül zajos szkópábrát,

És mitől ilyen? Ugyanúgy néztem, ahogy a saját szoftvereimet szoktam. Föld az IC föld lábára, mérés az összes többi lábon. Az tény, hogy ott szoftveres hibakeresés folyik, tehát ha rossz értéket írtam a regiszterbe, és ezért nem jó a PWM frekvencia, akkor azt a szkóppal észreveszem. Ilyen hülye jelalakot a négyszögjel helyett még nem láttam. Ha te tudod, hogy hogyan kell egy ilyen rendszerben mérni, vagy akár csak egy linket egy leírásnak, akkor annak több hasznát venném... Kösz. ;-)

 

> (úgysincs jelentőségük, ha szuperek lennének sem...) hogy segítsen valaki ,mitől áll meg a gép

Akkor meg nem mindegy? :-)

A kérdés az volt, van-e tippje valakinek, hogy milyen irányba érdemes indulni.

 

> Alkatrészeket kell cserélgetni egy ismerten működő hibátlan gépből és kiderül.

Igen, ehhez találni kell egy működő példányt.

 

> A komplett gép, ha jól működik is, szinte mindig olcsóbb

Ha éppen lehet kapni.

De ebben benne van az is, hogy érdekel a hardveres hibakeresés. A munkámhoz használt mikrokontrollereken belül van mindez (cím és adatbusz, stb).

 

> 8db ramot kiszedni nem móka és kacagás, könnyű az alaplapot is tönkretenni

Ezzel tisztában vagyok. De ha érdekel, akkor megcsinálom.

 

Összefoglalva: Jó lenne egy működő plus4, de tudok nélküle élni. Ami igazán jó lenne: Tudni, hogy miért nem működik ez a példány. :-)

Előzmény: Törölt nick (9636)