Rapid Creative Commons License 1999.06.11 0 0 176
Ahogy olvasgattam itt a hozzaszolasokat egyre kivancsibb lettem andzsin kollega listajara, es nagy varakozasokkal vetettem neki magam. Ehhez kepest elegge csalodtam.

Felreertesek elkerulese vegett: en is ugy gondolom, hogy az emberiseg tortenete soran szamos alkalommal talalkozott mar foldon kivuli civilizaciokkal, es erre tobb bizonyitek is van. De a lista 23 pontjabol sajnos mindossze 3 (Piri Reis terkepek, Ezekiel konyve, ill a dogonok) van, ami szerintem tenyleg bizonyiteknak tekintheto, a tobbi meglehetosen halovany.

Nem tudok mihez kezdeni pl. az olyan kijelentesekkel, hogy ilyenolyan lapocskakon elefantokat, dinoszauruszokat meg egyiptomi papokat lathatunk. Inkabb arrol van szo, hogy mai agyunkkal, tudasunkkal mi ezeket a rajzokat elefantoknak, dinoszauruszokanak, tengereszsapkanak, urhajosnak, meg akarmi masnak latjuk.

Tobb ezer eves rajzok es arany disztargyak kizarolag vertikalisan repulnek, ehhez azonban nincs szukseg kulonosebb mernoki tudasra.

A tassili-i sziklarajzok urhajosairol erdemes tudni, hogy sokuk terhes, es csoportosan landzsaval vadasznak :-) Sajnos ez Daniken ur egyik elhiresult baklovese, ha vette volna a faradsagot es tobb fotot is megnez, akkor nem irt volna le ekkora hulyeseget.

Az, hogy nem tudjuk hogyan csinaltak valamit igen regen, meg nem jelenti azt, hogy feltetlenul foldonkivulieknek kellett segedkezniuk benne.

De hogy ne csak kritizaljak:
Indiaban talalhato egy 99,99%-os tisztasagu vas oszlop, amely nem rozsdasodik. A jelenlegi legfejlettebb kohaszati technologiaval sem lehet ilyen tisztasagu vasat eloallitani.

A piri reis terkepek valoban erdekesek, de tudtommal nem a 11000 evvel ezelotti Antarktiszt abrazoljak, hanem az Antarktisznak azt a partvonalat, amit akkor latna az ember, ha kb. 20000 meterrel az egyenlito felett lebegne. Erdekes.

Előzmény: andzsin (141)