vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.16 0 1 2003

Hát, Feri, nem adja magát könnyen a Rigád.

 

Már beindul, de kipróbálni még nem tudtam, ugyanis nem csúszik a kuplung. Először azt hittem, hogy a vastag fémlamella miatt nem jó; kivettem belőle egy műanyag lamellát, de így sem csúszik, bármennyire is feszítem meg a bovdent.

Szétszedtem és megnéztem, mi a baj.

A főtengelyre először egy hézagoló alátét jön:

Aztán egy bronz bevonatú persely:

Aztán a kuplungkosár:

Ezután jön egy újabb hézagoló alátét, majd a kuplung agy (meg a lamellák, de ez most nekünk nem érdekes), amik elvileg nekiütköznek a perselynek, így a kosár és az agy nem érnek össze. De ennél a motornál ezek bizony összeérnek, összeszorulnak és ezért nem csúszik a kuplung.

Úgy tűnik, az okoz gondot, hogy túl rövid a persely. A persely gyári, az összes többi alkatrész utángyártott...

Mivel a perselyt nem tudom cserélni - ha lenne is mire, valószínűleg ugyanilyen hosszú lenne - gondoltam, a kuplungkosár középső részét rövidítem meg egy kicsit.

Csakhogy, a kosár hátulján látszik, hogy a nagy fogaskerék már most is beleért (ráadásul csak egy ponton - szóval az is kiderült, hogy van némi nyolcas a kosárban), szóval nem rövidíthetem meg, mert akkor még jobban beledarálna.

A kosár belső részéhez meg nem férek hozzá.

Szóval keresnem és/vagy csinálnom kell egy hézagoló gyűrűt, amivel kitoldom kicsit a perselyt.