keopsz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 134
Olvastatok a Nagy piramis rejtelye cimu konyvet? Ebben sok erdekes dolgot leirt a szerzo a nagy piramisrol. Peldaul emlitette valaki a Nagy Galeriat. Ennek a teremnek semmilyen latszolagos funkcioja nincsen. Van benne viszont a ket oldalon egy felfele meno sinszeruseg ami olyan, mintha fogaskereknek keszitettek volna. Persze ahol meg a kereket sem ismertek, mit keres a fogaskerek?

A Nagy Galeria vegen vagy egy 1.6 meter magas "kuszob". Ezt megmaszva lehet bemenni a kiraly termebe. A 8m szeles Nagy Galeria utan egy kis szuk nyilason lehet bemenni a kiraly termebe. A szerzo ramutat, hogy mar ez is igencsak logikatlan. Szerinte a megoldas az, hogy a "kuszob" alatt van a rejtely kulcsa. Ez a "kuszob" tulajdonkeppen egy teglatest aminek a magassaga 1.6 meter es kb. 10 tonnat nyom. A szerzo azt sugallja, hogy a Nagy Galeriaban talalhato sinparon huztak fel ezt a 10 tonnas kovet es fedtek be vele az alatta levo jaratot. A szerzo szerint a piramist meg az ozonviz elott keszitettek es azt a celt szolgalja, hogy az ozonviz elotti tudast atmentse.

Valaki megemlitette, hogy egy felhokarcolot nehezebb megtervezi, mint egy piramist. Nos, szerintem ez nem igy van. Legalabbis nem a Nagy piramis eseteben. A koveket nem lehet csak ugy egymasra dobalni, mert osszedol az egesz. Itt a koveket a sajat sulyuk tartja ossze es ezt nem olyan egyszeru megcsinalni. Raadasul azt is fel kellett merni, hogy a talaj elbirja ezt a nagy sulyt. Javaslom, hogy akit erdekel ez a tema olvassa el a fent emlitett konyvet, mert az kulon is kiter erre.

Azt pedig, hogy a koveket a helyszinen onottek nem nagyon tudom elfogadni. Hiszen nezzuk csak meg a mai betont. A beton szerintem mar 100 ev utan elkezd szetesni a piramis kovei pedig mat tobb ezer eve ott vannak. Ha az egyiptomiak ilyen szuper anyagot tudtak csinalni es a japanok ez be is mutattak, akkor ma miert nem hasznalja senki ezt a technikat? A masik kifogasom az ontott ko ellen az, hogy nem tudom elkepzelni, hogy a mai modszerekkel ne lehessen pontosan megallapitani, hogy egy ekkora kovet banyasztak vagy ontottek. A hajszalra nincs kommentem, lehet, hogy nem is igaz.